Märtsi viimasel nädalal järjekordsele lühidale aja mahavõtmisajale bussiga Eestist välja sõites tundsin sisemist õhutust võtta raamatukogust teistkordsele lugemisele Babette Rothschildi raamatu Traumast paranemise 8 võtit.
Raamatu autor on ise rahvusvaheliselt tunnustatud traumaterapeutide koolitaja ning superviisor, mitmete raamatute autor, psühhoterapeut ja sotsiaaltöötaja. Kogenud asjatundjana oskab ta inimesi ka pikale veninud ning väljapääsmatuina näivaist olukordadest välja juhtida, olgu siis tegemist lapsepõlve- või sõjatraumadega, loodusõnnetuste, seksuaalse kuritarvitamise, kallaletungide, koduvägivalla või millegi muu traumeerivaga.
Olles ühe korra ennem raamatu põhjalikult oma hingetraumade valguses läbi töötanud võin kinnitada et antud raamat pakub tõesti turvalisi ja efektiivseid strateegiaid trauma tagajärgedest ülesaamiseks ning jah kõik kaheksa võtit on lihtsalt kasutatavad, iga võtmega on kaasas mitu tõhusat harjutust.
Antud raamat Traumast paranemise 8 võtit on mõeldud: Trauma üleelanuile eneseabiraamatuks, Täiendama traumapatsientide ravi ,Riskirühmadele: kaitseväelastele ning teistele ekstreemsetes oludes tegutsejatele, Psühhiaatritele, psühholoogidele, psühhoterapeutidele, arstidele, sotsiaaltöötajaile ja riskirühmade koolitajatele.
Isiklikult lugedes kogesin esimest korda lugedes turvalisust ning teistkordsel lugemisel see andis lihtsalt värskeid ideid-mõtteid kuidas turvaliselt vaadelda eemal mingis mõttes traumat toonud asju enda elus.
Pikale bussis istumisele (mu sõit kestis kokku 28 tundi) oli päris huvitav mõtiskleda enda teemade üle.
No comments:
Post a Comment